להזמנות חייגו 077-7277987
נגישות
  • ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
קטלוג ריהוט משרדי

בחירה חכמה של ריהוט מוסדי

בחירה חכמה של ריהוט מוסדי

ריהוט מוסדי מעצם ההגדרה שלו, עשוי ללבוש צורות מגוונות. ניתן לשייך אותו ללא מעט סוגי מוסדות – משרדים, מסעדות, בתי מלון, בתי אבות, קופות חולים ועוד – כאשר לכל מקרה ומקרה יש חוקים משלו. בתנאים האלה, ברור מדוע בחירה של רהיטים מוסדיים חייבת להיעשות רק לאחר מחשבה ראויה, ותוך הכנסת מספר ראוי של פרמטרים לתוך המשוואה. הנה מספר טיפים שיסייעו לכם, העומדים בראש המוסד האמור, לבצע את הבחירה הנכונה ביותר.

הכול מתחיל בתכנון

ריהוט מוסדי על מנת שיבצע את המשימה שלשמה נרכש בצורה ראויה, צריך להתאים לצרכים של המוסד הנתון בכל מאת האחוזים. לכן, הגדרה ראשונית של הצרכים והרצונות האלה היא בגדר חובה. זה מתחיל עם מספר הרהיטים שיש לרכוש, פונקציה של מספר האנשים שאמורים או עשויים להימצא בחלל הנתון ברגע מסוים. בהמשך לכך, גם גודל השטח מהווה משתנה משמעותי, כאשר בכל מקרה מומלץ להשאיר מרחב תמרון – על מנת לאפשר מעבר של אנשים, למשל, או כדי למנוע הרגשת צפיפות. ניתן להדגים זאת באמצעות התרחיש הנפוץ של ריהוט לבתי קפה, כאשר בתכנונו יש לקחת בחשבון מעבר של המלצרים בין השולחנות (על אחת כמה וכמה כשהם סוחבים מגשים).

חשיבותה של נוחות

השימוש המיועד של הרהיטים צריך להשפיע אף הוא על הבחירה שלהם. ככלל, ככל שאדם אמור להשתמש ברהיטים פרק זמן ארוך יותר מדי יום, כך רצוי שהם יהיו נוחים ככל שניתן: אחרת, קיימת סכנה לנזקים גופניים. כמו שבחירת שיש למטבח בין אם זה בבית או במשרד היא חשובה לשימוש בטווח הארוך, כך גם בתחום  ריהוט משרדי כמו כיסאות משרדיים או שולחנות לישיבות, יהיו בשימוש של מספר רב של שעות בכל יום, למשל כיסא אורטופדי, שרבים עשויים להשתמש בו, ניתן בהחלט לשקול לבחור כזה המציע אפשרויות כוונון והתאמה למספר משתמשים. דוגמא נוספת היא בריהוט לגינה כדאי לבחור ספסל גינה שהוא נוח ומתאים למטרתו.

פרקטיקה, או אסתטיקה? שניהם

לריהוט המוסדי, בלי קשר לסוגו, יש לא מעט תפקידים מוגדרים. בין אם המדובר בכיסא, שולחן, מדף או כל רהיט אחר, כמעט בכל המקרים העבודה השוטפת במשרד מתבססת על אותו עיקרון, היות ומוסדות לרוב נועדו לשמש מגוון רחב מאד של אנשים מדי יום, ברור מדוע המראה שלהם צריך להיות אסתטי ככל האפשר. זאת ועוד, אם במקרה של ריהוט ביתי הטעם של בני הבית הוא הסוגיה המשמעותית, ריהוט לדיור מוגן או לבית אבות, אם לוקחים דוגמא נפוצה, צריך לפנות למכנה המשותף הרחב ביותר של הדיירים.

מה גם שלא ניתן להוציא מהמשוואה הן את ההיבט האסתטי של הרהיט והן את ההיבט הפרקטי, במקרים מסוימים ניתן להעניק לגורם אחד משקל רב יותר מאשר האחר. כך, יש מקרים רבים בהם הדגש האסתטי הופך להיות משמעותי עוד יותר: במקרה של ריהוט לבתי מלון, למשל, לא מפתיעה העובדה שהבחירה המקובלת היא בריהוט מפואר, המהווה אחד מכרטיסי הביקור של כל בית מלון.

חזרה למאמרים